Депутат Геннадій Рубський залучив 500 тисяч гривень на реалізацію медреформи у Баштанці

21.12.2018
DSC_0237

Медична реформа в Україні зачепила абсолютно кожного. Думки громадян щодо її правильності докорінно різняться. Так чи інакше, поки є можливість покращити умови для отримання якісних медичних послуг, цим слід користуватись. Такої думки притримуються представники політичної партії «Відродження» – завдяки спільній роботі народного депутата Артема Ільюка та депутата Миколаївської обласної ради  Геннадія Рубського, громада Баштанки незабаром отримає нову комп’ютерну техніку в амбулаторії та ФАПи.

Відповідно до діючої медичної реформи амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти у сільських місцевостях мають бути обладнані комп’ютерною технікою для поліпшення умов ведення медичної діяльності лікарями. Зокрема, Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» передбачає застосування так званої «телемедицини», коли пацієнт може через Інтернет із дому зв’язатись із лікарем. Однак не всі медичні заклади пристосовані до вимог закону.

«Я знаю, що громада потребувала нової техніки. Адже без комп’ютерів пацієнти могли залишитись без кваліфікованої допомоги, сам-на-сам зі своїми хворобами. Тому я звернувся за допомогою до народного депутата Артема Ільюка – результат був миттєвим. 500 тисяч гривень було виділено з його субвенції на придбання комп’ютерної техніки для первинної медицини громаді Баштанки. Завдяки цьому ми повністю по нашій громаді вирішуємо це питання», — повідомив депутат облради Геннадій Рубський.

За словами депутата від «Відродження», нова техніка може надійти в місцеві амбулаторії та ФАПи вже до кінця поточного року – наразі справа за чиновниками.

«З нашого боку ми зробили все можливе – на рівні Верховної Ради, на обласному та місцевому рівнях здійснені усі процедури. Тепер будемо чекати проведення тендерів на придбання комп’ютерної техніки. Дуже сподіваюсь, що процедуру встигнуть закінчити до кінця цього року. Це дуже допоможе налагодити роботу усієї системи медпослуг. Маю надію, що діюча медична реформа справді спрямована на поліпшення здоров’я всіх українців, а я, як депутат обласної ради, робитиму усе можливе, щоб мешканці Миколаївщини та, зокрема, громада Баштанки, завжди отримували якісні медичні послуги», — підкреслив депутат від «Відродження» Геннадій Рубський.