Депутат від “Відродження” подарувала районній бібліотеці нові книги українських письменників

19.02.2016
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До Міжнародного дня рідної мови, що у всьому світі відзначається 21 лютого, в читальному залі Новобузької районної бібліотеки пройшов пізнавальний тематичний захід «Дзвенить струмочком рідна мова».
Депутат Новобузької районної ради від партії “Відродження” Галина Сенчина до свята вирішила поповнити фонд бібліотеки новими примірниками книг українських авторів. Вона вручила директору комунального закладу “Новобузька централізована бібліотечна система” Ілоні Бондаревській книжки Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Василя Сухомлинського, Олексія Волкова, Всеволода Нестайко.
На свято рідної мови були запрошені студенти Новобузького коледжу Миколївського державного аграрного університету. Захід пройшов у добрій, пізнавальній атмосфері . Ведучі багато розповідали про українську мову, проводили конкурси та тести.
Виступаючи перед студентами, Галина Сенчина відмітила, що хотіла подарувати районній бібліотеці книги сучасних українських письменників, але наразі їх дуже важко знайти у книгарнях, навіть у Миколаєві.
– Колись у світі нараховувалося до восьми тисяч мов. Сьогодні це багатство різко скорочується і вже залишилось шість тисяч, з яких, до речі, розповсюджених лише 5 %. Тож, мовознавці намагаються зберегти для нащадків хоча б його краплини, відшуковуючи носіїв мови, створюючи сприятливі умови для її поширення, – зауважила депутат. – Сьогодні багато говорять про патріотизм. І це необхідно. Але дуже гірко, коли патріотизм є псевдо. Мені хотілось подарувати районній бібліотеці книжки наших сучасників, які мені близькі своїми творами – Оксана Забужко або Микола Луків. Проте виявилось, що навіть в Миколаєві неможливо придбати твори не тільки цих авторів, але й вибір іншої української літератури є дуже вузьким.
Також Галина Сенчина звернула увагу молодого покоління на те, що рідна мова – це мова дитинства, мова найпершого досвіду пізнання світу, основа перших взаємовідносин у суспільстві. І головне, на думку депутата від “Відродження”, щоб кожна людина усвідомила, що тільки визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру в будь-якій країні світу, і Україна не виключення.