Депутати Миколаївської облради від «Відродження» закликали Верховну Раду ввести мораторій на підвищення тарифів

19.12.2018
17362459_379912562379530_1965053305540477579_n

Проблема з підвищенням тарифів на коммунальні послуги дійшла до справжньої «точки кипіння» серед українців. Журналісти підрахували: за останні чотири роки вартість газу для простого населення зросла у 11,7 разів, опалення – у 10,8 разів, гарячої води – у 4,6 разів, холодної води – у 3,2 рази.

Особливо обурила українців жовтнева новина про підвищення ціни на газ – тепер це 8,55 гривень за один кубометр. Країною вже прокотилися «тарифні протести», де звичайні люди вимагали від діючої влади скасувати рішення про підвищення цін на енергоресурси, однак до їх думки можновладці не прислухались.

Накласти заборону на підвищення тарифів та провести аудит доцільності нового тарифу на газ вимагають від Верховної Ради депутати від партії «Відродження» – як на місцевому, так і на загальнонаціональному рівні. Для цього в парламенті зареєстрували відповідний проект постанови №9252, розповідає голова фракції «Відродження» у Миколаївській обласній раді Геннадій Рубський.

«Багато людей скаржаться нам – депутатам місцевого рівня, однак ми, на жаль, реально вплинути на тарифи не можемо. Хоча наші колеги з «Відродження» у Верховній Раді зареєстрували проект постанови №9252, метою якої є проведення аудиту обґрунтованості нової ціни на газ. Це дуже важлива ініціатива – розібратися, чому саме такі гроші ми усі маємо платити за газ. При тому, що «Нафтогаз» уже кілька років не може офіційно пояснити населенню, як формується тариф!» — заявив депутат облради Рубський.

Геннадій Рубський дивується, чому Україна добуває газ вартістю менш ніж у 100 долларів, а населення при цьому вимушено платити утричі більше.

«Подивіться, наскільки зросли ціни на «комуналку» за останні роки! Хіба за це ми боремося? Як так сталося, що держава, яка добуває свій власний газ за 70-90 доларів, змушує своїх людей платити утричі більше? Як з такими цінами пережити зиму українцям – невідомо», — розповів Рубський.

Миритися із тарифним безладом депутати облради від «Відродження» не хочуть, а тому закликали парламент накласти мораторій на підвищення цін на «комуналку», а також провести аудит доцільності останнього підвищення ціни на газ.

«Тому в обов’язковому порядку необхідно провести аудит цін на газ, вивчити незалежним експертам, наскільки їх підвищення є обґрунтованим. Якщо ж у «Нафтогазу» все прозоро, їм тим більше нема чого турбуватися! Хоча, скоріше за все, є прихована від усіх нас реальна ціна на газ, і на цій різниці деякі політики набивають собі кармани! Фракція «Відродження» у Миколаївській облраді закликає Верховну Раду якайшвидше розглянути ініціативу наших колег у парламенті та підтримати проект постанови №9252, а разом із тим накласти мораторій на підвищення цін на газ!» — повідомив Геннадій Рубський.