Фракція «Відродження» підтримала бюджет області на 2019 рік, внісши в нього поправки

22.12.2018
НН1_3

Депутати Миколаївської обласної ради від фракції «Відродження» 21 грудня в ході бюджетної сесії продемонстрували справжню злагодженість в своїх діях. Так, вони одноголосно підтримали бюджет області. Таке рішення депутати прийняли у зв’язку з тим, що неможливо входити в новий рік без прийнятого бюджету, адже в нього входять витрати на закупівлю медикаментів, зарплати працівникам бюджетних установ та багато інших категорій, які вимагають негайного фінансування.

Перед прийняттям бюджету області депутати фракції «Відродження» підняли ряд важливих для Миколаївщини питань, які раніше не були внесені в бюджет.

Юрій Крет запропонував внести в проект бюджету на 2019 рік програму по озелененню, яка припинила існування в 2015 році. Депутати фракції наполягли на тому, щоб програму не просто внесли, а також знайшли на неї фінансування.

– Питання озеленення Миколаївщини варто зараз як ніколи гостро. За кілька років лісові пожежі знищили не один десяток гектарів лісу. Згадати тільки масштабні пожежі в Бузькому та в Новопетрівці. У той же час ми виділяємо півмільйона гривень на друк буклетів, але ж це непряме знищення дерев. Замість цього можна було насадити не одну сотню нових рослин. Моя пропозиція – перенаправити ці кошти з буклетів на програму озеленення. Це буде правильним рішенням.

Обласна влада пообіцяла включити програму в бюджет на 2019 рік і знайти на неї необхідне фінансування, про яке просять депутати.

У свою чергу Владислав Невеселий підняв питання про винесення програми «Безпечна Миколаївщина» на наступну сесію, а після – знайти фінансування для того, щоб вона почала свою роботу. Цю програму, спільно з робочою групою і управлінням інфраструктури, пишуть вже не перший місяць.

– У цьому році ми почали писати унікальний проект, якого ще не було в нашій області – програма «Безпечна Миколаївщина». Вона націлена на підвищення безпеки як водіїв, так і пішоходів, а конкретно – установка нових дорожніх знаків, нанесення розмітки на дороги, установка камер відеоспостереження і багато іншого.

Фракція «Відродження», яка відстоює ці питання, отримала обіцянку винести програму на узгодження сесії облради, виділити для початку 3,9 мільйона гривень на програму, а після збільшити фінансування.

Глава фракції «Відродження» Геннадій Рубський підняв також важливе питання – питання дороги Піски-Баштанка-Новопавлівка, на яку раніше були виділені гроші в розмірі 1,2 мільйона гривень.

– Ще 12 листопада на цій дорозі почалися ремонтні роботи, а вже 15 листопада вони закінчилися. Вважайте, що так і не розпочавшись, адже зробити щось вартісне за три дні просто неможливо. Всю техніку, яка працювала на цій дорозі, перекинули на іншу ділянку – Н-14, де раніше виходили страйкувати люди. Нас запевняли, що техніку повернуть, а роботи продовжать, але нічого з цього не сталося. На сьогоднішній день є проблеми з тим, щоб возити дітей в школу, і взагалі переміщатися. Якщо проблема вирішується не цивілізованим спілкуванням, а шляхом перекриття доріг, то ми готові і на такий крок, якщо чути нас не хочуть.

Геннадій Рубский звернувся до глави облради з проханням дати протокольне доручення про те, скільки вже було зроблено і скільки коштів на це витратили. Крім питання дороги Геннадій Рубський підняв наболіле питання про Хор Фоміних.

Фракція «Відродження» також звернулася до голови облради Вікторії Москаленко з проханням перенести питання «Різного», куди входять депутатські запити, на початок сесії, щоб всі присутні депутати могли підтримати звернення своїх колег.