Місцевим політикам вигідна криза ЖКГ в Миколаєві, – Артем Ільюк

03.10.2018
111_15

Пройшов вже місяць з того моменту, як більшість багатоквартирних будинків Інгульського і Корабельного району Миколаєва разом з мікрорайоном «Соляні» стала обслуговувати компанія «Місто для людей – Миколаїв». Судити про якість їх роботи, в першу чергу, повинні жителі міста – споживачі їх послуг. Тільки час покаже, чи буде компанія працювати в інтересах миколаївців.

З ситуації з конкурсом на керуючі компанії городяни точно зрозуміли: місцевої влади повністю байдужа доля жителів Миколаєва. Сьогодні ми маємо політичну кризу, суспільне обурення, невизначеність у сфері ЖКГ.

Хто заважав чиновникам і міським депутатам провести з жителями роз’яснювальну роботу про наближення конкурсі? Хто заважав їм переформатувати роботу ЖЕКів, щоб ті встигли стати конкурентоспроможними керуючими компаніями? У місцевих політиків було на це цілих три роки! Але вони вирішили бездарно затягнути все до останнього – провалити роботу конкурсної комісії, допустити підвищення тарифів, розколоти городян! І тепер ці самі бездарні міські депутати розігрують дешевий спектакль: як би (не-) допустити нові компанії до управління будинками Миколаєва. Відразу по оголошенню результатів конкурсу я запропонував владі простий шлях скасування його результатів. Але міські депутати навмисне пішли іншим шляхом, щоб заробити собі зайві політичні очки. Доля простих людей їм не цікава!

Простий приклад першого очевидного провалу – двори Миколаєва сьогодні завалені сміттям. Ніхто не може розібратися, хто його повинен вивозити: чи то ЖЕКи, то нова компанія, або хтось інший. Але про людей, думають, як завжди, в останню чергу! Городяни самі зрозуміти не можуть нарешті, кому все-таки платити за «комуналку» – старому ЖЕКу або керуючої компанії. Звідси народжуються неплатежі за послуги, а далі – невиплачені зарплати, неякісні послуги і громадське обурення. Але місцеві «ділки» в цей час думають тільки про свої кишені!

На зустрічах з жителями Миколаєва я неодноразово підкреслював, що завжди буду на стороні городян, буду відстоювати їх інтереси. Ми постійно консультуємо людей щодо ситуації з керуючими компаніями – пояснюємо, яка доля чекає ЖЕКи, як правильно налагодити управління власним будинком. Ми допомагали і допомагаємо створювати мешканцям ОСББ. Потрібно визнати, що на сьогоднішній день – це найкращий варіант утримання будинку його власниками.

Натомість міські «діячі» вже кілька місяців поділяють городян. Якщо раніше їм вистачало теми державної мови і релігії, то зараз вирішили «пограти» на темі ЖКГ! Щоб зберегти посади і фінансові потоки, миколаївців навмисно зіштовхують лобами, розділяючи всіх на «прихильників ЖЕКів» і «прихильників нових компаній».

Подивіться на тих, хто розкидається гаслами про «аферу століття», підбиває людей на мітинги, замість того, щоб допомогти людям в ситуації, що склалася, на тих, хто замість виконання своїх прямих обов’язків веде ситуацію до кризи від якого постраждають городяни. Запам’ятайте їх! Вони обов’язково дадуть відповідь за все, адже саме ці політикани намагаються нашкодити Миколаєву!

В реальності ж, вирішити питання ЖКГ в нашому місті дуже просто: чиновникам і депутатам пора залишити свої «шкурні» інтереси, потрібно чітко вирішити питання з майбутнім ЖЕКів, налагодити діалог з мешканцями і нарешті почати працювати по букві Закону на благо миколаївців.

Надалі з’являться нові компанії, які будуть спеціалізуватися на утриманні будинків. А це означає, що буде рости конкуренція і якість послуг, що надаються. Городяни зможуть вибрати собі підходящого управителя, з відповідним тарифом. Крім того, це будуть додаткові кошти в бюджет, що важливо з урахуванням того, що безглузді керівники деяких комунальних ЖЕКів постійно «доїли» міську казну. Якщо раніше у миколаївців не було вибору – будинками беззаперечно управляли неефективні ЖЕКи, то сьогодні мешканці мають вибір між новими керуючими компаніями, оновленими ЖЕКами та Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. До того ж, що пройшли підсумки гучного конкурсу зовсім необов’язкові – за Законом городяни мають право відмовитися від послуг керуючої компанії.

І куди б недобросовісні і брехливі політикани не намагалися мене приписати, я завжди буду залишатися на стороні городян. Мені абсолютно байдуже, хто буде керувати житловими багатоповерхівками Миколаєва, але тільки за однієї умови: управителі ЗОБОВ’ЯЗАНІ ставити комфорт і інтереси городян на перше місце в пріоритетах своєї роботи!