Ми не кинемо колектив напризволяще,– депутат Рубський про допомогу хору Фоміних

27.12.2018
НН1_26

Історія Народного академічного жіночого хору імені Світлани Фоміних налічує 42 роки. Протягом усього цього часу колектив неодноразово ставав володарем Гран-Прі престижних хорових фестивалів в Україні та за її межами, відзначений спеціальними грамотами та дипломами національних і міжнародних конкурсів. Керівником хору виступає заслужений працівник культури України Тетяна Островська. Але зараз хор переживає не найкращі часи.

Ще рік тому керівництво області обіцяло допомогти унікальному жіночому хору Фоміних, який неодноразово прославляв Миколаїв на весь світ, але до цього дня колектив так і не отримав належної допомоги.

На бюджетній сесії Миколаївської обласної ради голова фракції «Відродження» Геннадій Рубський підняв питання про те, на якій стадії зараз питання по хору Фоміних. Раніше завдяки ініціативі депутата Рубського була створена робоча група з вивчення проблемних питань хору, але, на жаль, голоси всередині групи розділилися. Депутати і чиновники не дійшли спільної згоди і питання не було винесено на сесію.

В ході засідання бюджетної сесії депутат Рубский звернувся до начальника управління культури, національностей та релігії Миколаївської ОДА Михайлу Димитрову з питанням про те, як зараз йдуть справи з хором.

За словами Димитрова, хору було виділено 8,3 ставки, однак за словами керівниці хору за фактом ці ставки так і не дали. До всього іншого – забрали ще 4 одиниці ставки. На питання про те, як так вийшло, Димитров нічого не зміг відповісти.

– Хор зараз переживає не найкращі часи. Він своєю працею заробляє нагороди і прославляє місто і область, а ми не можемо піти назустріч і допомогти талановитому унікальному колективу. Необхідно доручити профільної комісії заново вивчити це питання, підготувати проект рішення і винести на наступну сесію. На жаль, через відсутність кворуму питання і так переноситися на наступну сесію. Ми не кинемо хор напризволяще.

Депутат Рубський в кінці сесії звернувся з депутатським запитів з приводу ситуації навколо хору Фоміних. Найближчим часом начальник управління культури в письмовому вигляді повинен відповісти на всі питання з приводу колективу.

Глава фракції Геннадій Рубський заявив, що депутати фракції «Відродження» не залишать питання хору просто так, тому беруть її під особистий контроль.