Нардеп Ільюк розповів, чому ще не всі миколаївці отримали безкоштовні індивідуальні газові лічильники

17.04.2018
2018-04-02 16.42.02

Народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артем Ільюк звернувся до мера Миколаєва Олександру Сєнкевичу і депутатам Миколаївської міської ради з проханням якомога швидше винести на сесію питання повернення з бюджету міста на рахунки Департаменту ЖКГ майже 10 мільйонів гривень для установки безкоштовних індивідуальних газових лічильників для жителів Інгульського і Корабельного районів міста.

У 2017 році розпорядженнями Кабінету міністрів України в бюджет Миколаєва з державного бюджету було перераховано 11,3 мільйона гривень на установку індивідуальних газових лічильників для жителів Інгульського і Корабельного районів міста. За минулий рік Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради були освоєні лише 1,5 мільйона гривень. З січня 2018 року невикористані кошти з виділеної субвенції з бюджету Миколаєва повинні були повернутися в бюджет Департаменту ЖКГ, щоб продовжити установку безкоштовних індивідуальних газових лічильників для жителів двох районів. Однак ні на одній з минулих сесій міськради це питання піднято не був. У січні 2018 року народний депутат України Артем Ільюк звернувся до тимчасово виконуючого обов’язки Миколаївського міського голови – секретарю міськради Тетяни Казакової з проханням якомога швидше винести на сесію міськради пропозицію про повернення майже 10 мільйонів гривень субвенції в Департамент ЖКГ. У лютому Тетяна Казакова пообіцяла, що це питання розглянуть на найближчій сесії Миколаївської міськради. В черговий раз прохання нардепа була проігнорована. Після цього було звернення до кожного депутата Миколаївської міськради з проханням винести це питання сесію і підтримати його. Але за два місяці ні на одній із сесій питання так не було розглянуто.

Народний депутат Артем Ільюк розповів, що багато жителів переживають щодо встановлення лічильників і не розуміють, чому їх не встановлюють:

– У мою громадську приймальню приходить дуже багато звернень від городян з питання встановлення індивідуальних газових лічильників. Сьогодні існує велика проблема – бездіяльність Миколаївської міської ради. Я поясню, в чому вона полягає. Я як депутат, що представляє Інгульський і Корабельний райони Миколаєва у Верховній Раді України, домігся виділення державної субвенції на установку індивідуальних газових лічильників для свого округу. Була проведена колосальна робота: ми все відпрацювали з мешканцями будинків, з Департаментом житлово-комунального господарства, з газовою службою для того, щоб все з’єднати, тому що це вперше в історії Миколаєва та Миколаївської області, що дійсно велика субвенція заходить на добру справу, яка допоможе людям економити свої гроші. Зараз ситуація така, що через бездіяльність міської ради, через те, що депутати не виносять це питання на сесію і не голосують – він просто завис, і 10 мільйонів гривень сьогодні знаходяться в місті, але не можуть працювати. Всього лише одне голосування депутатів міської ради – «дати добро» на переклад цих грошей в Департамент ЖКГ може змінити цю ситуацію. Я надсилав листи кожному депутату міськради, де просив підтримати на черговій сесії цей, важливий для миколаївців, питання, адже все тендера відпрацьовані, підрядники визначені і лічильники почнуть з завтрашнього ж дня встановлюватися, як тільки буде позитивне рішення сесії. Але це не робиться з певних причин: або це спеціально вставляють палиці в колеса, бо я сьогодні єдиний депутат від опозиції, який представляє Миколаївську область у Верховній Раді, або від того, що цей депутатський корпус вичерпав себе і його треба розпустити.

Парламентарій зазначив, що після відновлення Олександра Сєнкевича на посаді Миколаївського міського голови, він повинен посприяти якнайшвидшому вирішенню цього питання:

– Зараз суд поновив на посаді мера Олександра Сєнкевича. Я впевнений, що він зробить все можливе для того, щоб питання по лічильникам було винесено на сесію міської ради. Користуючись нагодою я звертаюся до нього, щоб він це зробив і тисячі людей таки отримали довгоочікуваний і необхідний індивідуальний газовий лічильник, тому що оплата за побудинкових в рази перевищує людські можливості будь-якого пенсіонера та й будь-якої людини в миколаївській родині в принципі. Це серйозна ситуація, яка склалася, і я радий, що ми разом з жителями відстояли питання і тепер Верховна Рада прийняла рішення, щоб побудинкові лічильники, які нам намагалися нав’язати, встановлювалися тільки з дозволу мешканців будинку. Це для нас велика перемога. І ми продовжили програму до початку 2021 року, де індивідуальні лічильники встановлюватимуться безкоштовно і це дуже важливо. Люди не повинні давати нікому жодної копійки, тому що багато шахраї цим користуються і 10 мільйонів, які я навів в Миколаїв для установки лічильників жителям мого округу, повинні бути спрямовані в найближчим часом на ці потреби, щоб ми до холодів встигли встановити їх в більш , ніж трьох тисячах квартир, щоб люди не переплачували.

Народний депутат Артем Ільюк заявив, що буде до кінця відстоювати інтереси жителів його округів:

– Це моя позиція, якої я буду домагатися, і мені дуже шкода, що багато політиків, які говорять, що ратують за Миколаїв, ставлять палки в колеса, шкодять тим самим не мені, а завдають шкоди мешканцям Миколаєва. Я думаю, що ці особи, рано чи пізно, будуть розкриті і їхнє політичне майбутнє і кар’єра в цьому місті закінчиться. Люди розуміють, що прийшов час, коли політика, яку ми ведемо спільно з людьми, повинна бути чесною і відкритою, тому що ми жителі одного міста.