Нардеп Ільюк закликав голову Миколаївської облради Москаленко до переформатування депутатських коміссій

13.04.2018
photo_k_s4et4ikam

Останнім часом депутати Миколаївської обласної ради часто використовують нецензурну лайку, а замість роботи депутатів на засіданнях постійних комісій, націлених на результативність, відбувається хаос.

Після таких ситуацій народний депутат України, голова обласної Миколаївської організації партії «Відродження» Артем Ільюк закликав главу облради Вікторію Москаленко переформатувати обласну раду.

– Я вважаю, що цей політичний процес і діалог, який повинен початися в обласній раді просто необхідний з огляду на те, що останнім часом поведінка ряду депутатів і голів комісій викликає непросто обурення у мене, як у жителя Миколаївщини, я вважаю, що це ганьба і політичної еліти Миколаївської області, і поведінки депутатів в обласній раді. Керівництво обласної ради так само, як і керівництво ОДА розуміє, що в каламутній воді легше рибку ловити. Я вважаю, що пора ставити крапку і, так би мовити, пустити кров для того, щоб запустити новий процес, який трошки, може, поміняти погляди, підходи, розуміння суті роботи, тому що не можна грати постійно в одну хвіртку. Я вважаю, що депутати, в першу чергу, не повинні дозволяти, щоб подібна поведінка допускалася на комісіях: бійки, мати, лайка. Замість того, щоб працювати і просувати пропозиції, які озвучує ті ж територіальні громади, такі проблеми, які необхідно вирішувати в області, як школи, дороги, дитячі садки, спортивні установи, масу питань, які накопичилися, сьогодні у нас в обласній раді відбуваються хаос, розбрід і хитання. Може для когось це і вигідно. Я, як керівник обласної Миколаївської організації партії «Відродження», запропонував переформатувати роботу. Я розумію, що це політичний процес, але діалог треба починати. Якщо не буде розпочато цей діалог, я впевнений, що рано чи пізно це призведе до того, що депутати все одно будуть шукати якийсь вихід своїм настроям, своїм емоціям і це відобразиться або на голові облради, або на заступниках, або повністю паралізує роботу обласної ради.

Парламентарій зазначив, що депутати фракції «Відродження» не претендують на місця глав, заступників голів або секретарів постійних депутатських комісій. Депутати мають намір і далі працювати і відстоювати інтереси жителів своїх районів.

– Я відразу хочу сказати, що партія «Відродження» не претендує ні на які ключові позиції, ми не переслідуємо свої інтереси, а переслідуємо інтереси громади. Нам не потрібні посади ні голів комісій, ні заступників, ні секретарів. Нас влаштовує нормальна робота в комісіях депутатів обласної ради на місцях, те, що входить в їх повноваження. Щоб ніхто нічого не придумував, що ми робимо це в якихось корисливих цілях, я скажу своє тверде ні. Навіть якщо такі пропозиції будуть надходити, ми від цих пропозицій буде відмовлятися, тому що ця влада взяла на себе відповідальність, а ми як опозиційна сила готові іноді підставити плече в тих рішеннях і тих питаннях, які йдуть на користь громаді, але не будемо танцювати під одну дудку з тими, хто веде себе неналежним чином і плює в обличчя громаді.

Артем Іллюк додав, що, якщо робота в обласному раді не буде налагоджена, то це «рано чи пізно боляче вдарить по роботі в Миколаївській області»:

– Сміливі люди обов’язково вміють нести відповідальність за свої вчинки. Знаєте, якщо одон раз проскочило, може зашкалили емоції, але якщо це другий, третій, четвертий рази, то це не тільки цьому депутату не робить честі, але і не робить честі тим людям, які керують цим процесом. Але ж не секрет, що багатьма депутатами, навіть які сьогодні вийшли з різних там партій, наприклад, ними керують певні сили, утримують баланс і в обласній раді, і в облдержадмністрації. Я довго дивився і спостерігав з боку, що відбувається, мені дуже імпонує робота депутатів фракції «Відродження», які готові іноді йти у вир з головою в проблеми не тільки громади, яку представляють, а й усієї області. У нас поки невелика фракція, всього чотири людини, але я розумію, що треба переглянути своє ставлення до роботи взаємодії всередині, тому що цей хаос рано чи пізно боляче вдарить по роботі в Миколаївській області, а це призведе до сумних наслідків, адже і так нас колихалися і колихалися і незрозуміло, чим це все закінчиться.