Нардеп Ільюк заявив, що міністерство занижує якість освіти для нового покоління

12.07.2017
RU1L9183

У партії «Відродження» підтримують пропозицію Міносвіти зі створення в регіонах опорних шкіл, водночас не згодні з більшістю інших нововведень, запропонованих реформою освіти.

Про це заявив народний депутат України, лідер Миколаївської обласної організації парії «Відродження» Артем Ільюк, коментуючи нову редакцію Закону «Про освіту», підготовлену Міністерством освіти і науки України.

Згідно з нею, головними пунктами шкільної реформи повинні стати перехід на 12-річку та впровадження профільного навчання в українських школах, зниження навантаження на учнів за рахунок скорочення обов’язкових предметів. Якщо зараз таких дисциплін у старшій школі 22, то в майбутньому їх пропонують скоротити до 9, що передбачає об’єднання кількох предметів, таких як «Історія», «Література», «Математика».

‒ Скорочуючи і об’єднуючи загальноосвітні предмети, міністерство занижує якість освіти для нового покоління українців. В цьому випадку постраждають не тільки учні. Немає відповіді на питання: як забезпечити реалізацію програми так званої «Нової української школи» кваліфікованими працівниками освіти? Зараз багатопрофільних фахівців, учителів – дефіцит. Через інтегрування предметів близько третини викладачів ризикують залишитися без роботи. Тим, хто захочуть утриматися на своєму місці, потрібно пройти переатестацію і перевчитися, щоб впоратися з новою системою. Ми проти таких змін, у них немає ні логіки, ні здорового глузду. І в парламенті ця ініціатива МОН також не користується підтримкою, – каже Артем Ільюк.

На думку народних депутатів партії «Відродження», такий підхід невірний. І пропозиції Міністерства освіти більше нагадують спробу змінити лише формальну «оболонку», а не поліпшити систему освіти.

‒ Передусім, потрібно посилити соціальний захист педагогів та гарантувати підтримку для вчителів, які живуть і працюють у сільській місцевості. Для підвищення зарплат співробітникам освітньої сфери, народними депутатами групи «Партія «Відродження» в парламенті вже зареєстрований законопроект № 6146. Ним пропонується прив’язати посадові оклади працівників бюджетної сфери не до прожиткового мінімуму, а до мінімальної заробітної плати, яку збільшили до 3,2 тисяч гривень. Ухвалення цього законопроекту реально дозволить підвищити зарплату вдвічі і більше педагогам, а також прибере «зрівнялівку», яка виникла після того, як Кабмін змінив систему розрахунку окладів бюджетників на прив’язку до прожиткового мінімуму, – пояснює миколаївський нардеп.

На думку політика, основна проблема пропонованої МОН реформи полягає в тому, що її автори виходять з потреб стандартизації: українські школи і вузи, на їхню думку, повинні бути схожі на європейські. Цей перехід передбачає підвищення якості та доступності. Однак, судячи зі змісту нового законопроекту «Про освіту», може вийти, що євростандарт – окремо, а якість і доступність для українців – окремо.