П’ять вимог до міської влади

01.12.2015
IMG_01572

Служити народу або красти у народа? Нажаль, багато кандидатів, а тепер уже й депутатів міської ради, висуваючи у владу свої кандидатури, були мотивовані одним – що цього року бюджет міста був збільшений на 200 мільйонів гривень. І хоча депутат міської ради – це громадська робота без зарплати, сотні кандидатів готові були на такий відповідальний крок. Ще б пак – там робити-не переробити. Я, як лідер Миколаївської обласної організації партії “Відродження” запропонував городянам можливість убезпечити себе від казнокрадів – запропонувати свої кандидатури і вибрати таких кандидатів, яких ви знаєте. Тому що вашого сусіда, наприклад, керівника вашого ОСББ, ви зможете контролювати. А ось невідомого “парашутиста” від вашої улюбленої партії – ви ризикуєте ніколи не побачити у своєму дворі.

Але поки ще свій вибір миколаївці зробили, знову голосуючи за партійні бренди. Чи можете ви назвати, хто став депутатом від вашого двору в міській раді? Відмінно, якщо можете.

А якщо немає? Чи є шанс, що вони прийшли не красти? Що ваш будинок, ваш двір, під’їзд, дороги – будуть відремонтовані?

Громадська організація “Партія миколаївців”, яку я очолюю, готова взяти на себе функції контролю депутатів міської ради: як часто вони проводять зустрічі з виборцями, особисті прийоми, як вони працюють в комісіях, як і за що голосують на сесії, які питання піднімають у сесійній залі – або ж не роблять нічого.

Але новообраному міському голові слід подбати про те, щоб обмежити депутатам і чиновникам можливість збагачення за рахунок миколаївців. І чесно і прозоро використовувати кошти міського бюджету на благо городян (читай – чесно витрачати гроші миколаївців тільки на самих миколаївців).

Для цього потрібно виконати п’ять пунктів:

  1. Ввести прозорий підхід, коли проекти рішення сесії про передачу в оренду або продаж землі комунальної власності будуть опубліковані на сайті міськради в призначені терміни, і будуть відбуватися виключно на конкурсній основі через аукціон, який громадськість зможе спостерігати і контролювати.
  2. Всі закупівлі для потреб громади за бюджетні кошти повинні проводитися на конкурсній основі через електронні торги, з обов’язковою публікацією результатів закупівель. Коли суспільство та ЗМІ контролюватимуть чиновників і депутатів, їм доведеться бути корисними для суспільства, і не буде можливості думати над тим, як поцупити щось для себе. Проведення ремонту доріг, як рішення однією з основних проблем міста, має бути гласним. Хто проводить роботи, хто підрядники, хто відповідальний, які суми виділені на які ділянки, в які терміни повинні бути відремонтовані дороги.
  3. Реформування системи ЖКГ – це гостра необхідність. ЖЕКи себе віджили, на зміну їм повинні прийти організації співвласників багатоквартирних будинків. Щоб будинки належали людям, вони самі формували собі тарифи і наймали фахівців для виконання комунальних послуг. А не платили зарплату непрацюючим ЖЕКам. І місто повинне передавати в ОСББ тільки повністю відремонтовані будинки. Сьогодні ж ми платимо ЖЕКам незрозуміло за що, адже послуги нам не надаються, а ЖЕКи тільки випрошують з бюджету додаткові гроші на борги по зарплаті. Поки немає реформування, влада зобов’язана забезпечити постійний контроль над витрачанням коштів, зобов’язати ЖЕКи виконати роботи: будинки повинні бути теплими, дахи – сухими, під’їзди і двори – світлими і чистими. У разі халатного виконання робіт або невиконання – винні мають понести відповідальність і переробляти погану роботу за особисті кошти.
  4. Представити програму розвитку міста на п’ять років. Повноцінну стратегію, щоб підприємці могли працювати, а не тупцювати на місці. Адже зараз у нас місто працює, як у тому анекдоті, коли два жителя крайньої півночі підійшли до провідника поїзда і один запитав “Цей поїзд довезе мене до столиці?”. “Ні” – відповів провідник. “А мене?” – запитав другий. Так і у нас – один підприємець приходить в земельний відділ, і питає, чи можна йому на БАМі поставити пивний намет. Якщо йому відмовляють, то приходить другий підприємець з тим же питанням. Повинні бути вироблені єдині правила – хто і де може займатися бізнесом, що і де можна будувати, як це “щось” має виглядати, якою буде податок у нового бізнесу і так далі. А програма повинна дати повноцінну відповідь – яким буде Миколаїв через п’ять років. Починаючи від архітектури, і закінчуючи місією міста. Буде це туристичне місто, науково-культурний центр, промисловий, бізнес-центр.
  5. Ефективна і безпечна система транспортних перевезень. Попередня міська влада закупила 40 страх б/вушних тролейбусів, які постійно ламаються, і їх ремонт, поза всяким сумнівом, стане величезною тягарем для міського бюджету. Місту необхідний новий, комфортний, безпечний громадський транспорт. І ще одне важливе питання, яке вимагає негайного рішення – це транспортний зв’язок з віддаленими районами міста. Варварівка, Корениха, Жовтневе – багато людей працюють в центрі міста, а після роботи не можуть дістатися додому інакше, як на таксі.

І пункт, який я б назвав позачерговим – у всіх майбутніх проектах нехай червоною ниточкою буде прокладена ідея безбар’єрного Миколаєва. Влада повинна забезпечити для людей з обмеженими можливостями все необхідне – доступ в громадські заклади, місця культурного відпочинку, обладнати туалетні кімнати в таких місцях, закуповувати тільки низькопідлоговий комунальний транспорт, забезпечити можливість жити повноцінним життям. Ми всі рівні, і можливості у нас повинні бути рівними.

Якщо люди, які обираються у владу, будуть заздалегідь думати про майбутнє, а не раптово перед виборами, то вони будуть більше користі приносити суспільству, а не збагачуватися за рахунок народу. І тоді на наступних виборах голосувати будуть не за партійні бренди та популістські гасла, а за конкретні програми і ясне майбутнє. І влада служитиме людям.

Зверніть увагу на тих, хто багато піарився і обіцяв в період виборчої кампанії, і хто не став депутатом. Де вони будуть тепер – знову замовкнуть до наступних виборів? З’являться знову тоді, коли будуть звільнятися крісла? Я вважаю, що якщо людина назвалася політиком, заявилася працювати на громаду, то незалежно від того, пройшов він чи ні зараз – він зобов’язаний взяти на себе відповідальність і працювати, незалежно від того, заволодів він мандатом чи ні. Моя відповідальність, як народного депутата, працювати на благо рідного міста, стояти над процесом місцевого самоврядування і допомагати городянам захищати свої права. Наша відповідальність – це наша громадянська позиція і право контролювати владу. Завдання влади – служити людям.

 

Народний депутат України,
лідер Миколаївської обласної організації
партії “Відродження”
Артем Ільюк