Поки я бачу лише великий обман жителів, – нардеп Ільюк про конкурс на обслуговування багатоповерхових будинків

16.07.2018
RU6_8587

Минулого тижня в Миколаєві пройшов конкурс на обслуговування багатоповерхових будинків. Його результати виявилися суперечливими і, в підсумки, скандальними.

13 липня в департаменті ЖКГ оголосили результати конкурсу на обслуговування багатоповерхових будинків в Інгульський та Корабельному районі, а також мікрорайоні Соляні в Центральному районі Миколаєва. У всіх трьох лотах переможцем була названа створена кілька тижнів тому компанія «Місто для людей Миколаїв».

Голови комісії, заступника директора Департаменту ЖКГ Миколаєва, депутата міськради від «Самопомочі» Олександра Рєпіна звинуватили в лобіювання інтересів компанії.

Народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артем Ільюк, обраний в Інгульський і Корабельного району, заявив, що члени виконавчо комітету Повинні скасувати це рішення Департаменту ЖКГ в призначення керуючого за результатами конкурсу, якщо там є порушення.

– Проведення конкурсу та його фінал викликає ряд питань і збурень. Згідно порядку проведення конкурсу з призначенням керуючого багатоквартирних будинків, департамент ЖКГ Миколаївської міськради повинен НЕ пізніше 18 липня взяти рішення про призначення керуючого, а не Маючи при цьому можливостей визнати конкурс таким, що не відбувся.

Конкурс вважається недійсним, якщо Конкурсна пропозиція НЕ відповідає конкурсній документації, якщо учасник припиняє свою діяльність (розпочато процедуру банкрутства), якщо учасник конкурсу подав недостовірну інформації і це встановили, а також якщо конкурсант неналежне оформив документи.

Ще у вересні 2016 року було прийнято рішення виконавчого комітету №845 «Про житлово-комунальні послуги, які обираються на конкурсній основі». Контроль за виконанням рішення Департаменту ЖКГ був возложені на заступника мера з житлово-комунальних питань. За два роки на цій посаді змінилося три керівника. Цілих два роки йшла підготовка до конкурсу? Навіщо тоді потрібно було виконавчої влади возлаг на себе обов’язок дотримуватися контроль, але забути про нього на пару років?

У свою чергу відповідно до пункту 3 частини 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Миколаївської міської ради має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.

Потім виконавчий комітет Миколаївської міської ради своїм рішенням може скасувати рішення Департаменту ЖКГ в призначення керуючого.

– У ситуації, що склалася мені незрозуміло одне: як представники різних фракцій в міській раді, депутати яких були членами конкурсної комісії з визначення керуючого багатоквартирних будинків, могли допустить таке рішення. Чому не били на сполох ще до Підведення підсумків конкурсу? У мене є відчуття, що це все великий спектакль, в який багато депутатів не були присвячені. Він був спланований заздалегідь, про що знали лише кілька ляльководів з певних політичних сил. Якщо на сесії буде прийнято рішення про скасування цього конкурсу, то напевно суд визнає його незаконним. Тоді у мене питання: навіщо сприймати свідомо незаконні рішення? Якщо депутати дійсно хочуть змінити ситуацію, то я пропоную законний і дієвий метод. Виконком може скасувати рішення Департаменту ЖКГ в призначення керуючого. Він може доручити міському голові створити комісію з перевірки фактів надання недостовірне інформації учасниками конкурсу, якщо така була, і дотримання вимог конкурсної документації. Виконавчий комітет може навіть змінити склад конкурсної комісії та, в разі необхідності, визначити нового організатора конкурсу. Це буде правильним рішенням. І ось тут ми подивимося, як будуть діяти керівництва партій, представлених в Миколаївській міськраді, чиї представники входять до складу виконкому. Всі конкурси Повинні бути відкритими, прозорими і доступними, особливо, коли вони вирішують важливі для миколаївців питання. Ми повинні працювати на городян, а не на лобіювання приватних інтересів. Поки я бачу лише великий обман жителів, в якому беруть участь деякі представники міської ради.