Політична боротьба за ЖЕКи і керуючі компанії може привести до кризи і комунальних проблем, – нардеп Ільюк

11.10.2018
111_3

Після конкурсу на керуючі компанії багатоповерхових будинків і ліквідації ЖЕКів, мешканці Інгульського району отримали по дві платіжки: від керуючої компанії «Місто для людей» та від ЖКП «Південь». На думку народного депутата України, голови Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артема Ільюка така ситуація може призвести до тотального кризи.

Про це він розповів в ефірі передачі «Добрий вечір» на телеканалі Ніс-ТВ.

Нардеп зазначив, що ще півтора роки тому була створена конкурсна комісія з вибору керуючих компаній, однак ані чиновники, ані депутати не вели ніякої роз’яснювальної роботи серед населення. Зараз у людей є реальне право вибору, яким вони повинні активно користуватися, щоб отримати якісні послуги при обслуговуванні своїх будинків.

– Сьогодні у людей є вибір, і цей вибір потрібно було зробити раніше. Був оголошений конкурс. У конкурсі виграла одна керуюча компанія. Через конкурсу в боротьбі зіткнулися різні групи, різні клани, які оголосили гонку за електоральним впливом. І почалося те, що ми з вами побачили – політична метушня в місті Миколаєві, яка геть викреслила з цього людей і їх інтереси. Місцеві політики просто використовували городян для того, щоб підтримати ту, чи іншу сторону. І це, на мій погляд, найсумніше, що сьогодні відбувається в цій сфері в Миколаєві, – Артем Ільюк.

Артем Ільюк додав, що безглузда економічно-політична боротьба, в якій кожен відстоює свої інтереси, може привести до серйозних комунальним проблемам.

– Зараз побачимо і проблеми з вивезенням сміття, проблеми з оплатою праці працівників, проблеми з ліквідацією можливих ЖЕКів, проблеми з передачею майна, проблеми з бюджетними надходженнями, тому що одні будуть платити, а другі не будуть платити. Це цілий комплекс, який як сніжний ком буде котитися і в підсумку може накрити весь місто і навіть довести до зриву опалювального сезону. Якщо люди хочуть – наймуть управителя, хочуть – створять ОСББ, хочуть – наймуть ефективний ЖЕК, який буде надавати послуги. І тут міської влади, в особі депутатів міської ради, потрібно відкинути політичні амбіції і зайнятися допомогою людям. Я вже не один рік допомагаю створювати ОСББ – і фінансово, і юридично, консультаційно. Я виділяв кошти на реєстрацію підприємств, щоб людям не було страшно робити перший крок і щоб вони відчували підтримку. Я вважаю, що ОСББ, звичайно, не найефективніший варіант, але на сьогоднішній день це краще, що є, – сказав Артем Ільюк.

На думку народного депутата, змінити статус ЖЕКу на статус керуючої компанії – це не вирішення проблеми, адже деякі ЖЕКи десятиліттями надавали неякісні послуги. Тому, перш за все, варто міняти підхід до роботи і ставлення до людей, а вже потім виходити на ринок і конкурувати з іншими компаніями:

– Мені все одно хто буде керувати і доглядати за нашими будинками. Я хочу, щоб це було економічно обґрунтовано, не хочу щоб росли тарифи, але політична криза в Миколаєві і робота депутатського корпусу призвела до того, що ціни збільшилися. Я хочу, щоб у будинку були ремонти і це було якісно, ​​з європейським ухилом, ефективно і так, як цього заслуговують миколаївці, – зазначив Артем Ільюк.