Про прийняття закону про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ

01.12.2015
11069864_907958705930345_6804219136741665677_n

– Ми прийняли Закон № 1123 “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” – дуже важливий закон для України. Я голосував за нього, тому що часто сьогоднішня влада плутає комунальні ЗМІ зі своїми кишеньковими. І на кожних виборах ми бачимо, як комунальні газети та телеканали стають рупорами вождів і царів, при цьому “забуваючи” надавати рівні умови всім іншим депутатам, якщо вони не входять в коло інтересів вождя. А редакційні колективи стають заручниками ситуації, не вправі регулювати самостійно редакційну політику. Я і сам в Миколаєві стикався з тим, що під час виборів мене, як опозиційного народного депутата, відмовлялися друкувати в комунальних ЗМІ, бо моя риторика йшла в розріз з політикою партії влади. Пора випустити пригноблених на волю. Нехай преса матиме можливість працювати в інтересах читача, намагатися догодити йому, а не влади. Це буде чесна і справедлива здорова конкуренція.

Закон стосується тільки реформування друкованих засобів масової інформації, в яких засновниками (співзасновниками) є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. У період реформування відповідні засновники (співзасновники) повинні вийти зі складу редакції, і відповідно передати функції управління і визначення самостійної редакційної політики саме трудовому колективу, без втручання у їх діяльність з боку влади як центральної і місцевої. За трудовим колективом зберігаються гарантії їх діяльності, у тому числі за результатами реформування за редакціями залишаються приміщення та інше майно.

Трудові колективи редакцій, інші засновники і співзасновники, зможуть самостійно проводити свою діяльність відповідно до вимог Господарського та Цивільного кодексів України. Всі відносини між редакцією та органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі по освітленню їх діяльності, будуть грунтуватися виключно на договірних відносинах. Редакції збережуть назва видання, його напрям, а також передбачена державна підтримка таких ЗМІ.

Народний депутат України,
керівник Миколаївської обласної
організації партії “Відродження”
Артем Ільюк