Це ваша заслуга, – нардеп Артем Ільюк привітав колектив «Зорі» – «Машпроект» з перемогою в тендері на два мільярди

27.09.2018
RU6_8604

Народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артем Ільюк привітав миколаївське держпідприємство «Зорю» – «Машпроект» з перемогою в тендері на реконструкцію компресорної станції.

– «Зоря» – «Машпроект» – це флагман не тільки всеукраїнського, а й світового машинобудування. І сьогодні наше потужне підприємство виграло тендер на 2,248 мільярда гривень на реконструкцію компресорної станції «Яготин». Безумовно це перемога, і перемога саме колективу підприємства, який вже багато років працює не покладаючи рук. Я сподіваюся, що це замовлення врятує «Зорю» і я щиро вітаю заводчан. Однак така перемога могла статися ще чотири роки тому. Саме стільки часу знадобилося владі для розуміння, що «Зоря» – «Машпроект» може і повинна працювати на українському ринку. Рік тому підприємство не отримало мільярдний замовлення через непідписання контракту і скасування тендера. Я очікую, що в цей раз все угоди будуть підписані в термін і «Зоря» отримає довгоочікуваний замовлення.

Народний депутат Артем Ільюк підкреслив, що ще чотири роки тому наполягав на тому, що держава повинна підтримати підприємство і заповнити його держзамовленнями. За цей час дуже багато цінних співробітників припинили свою роботу на «Зорі» і з різних причин виїхали з міста або навіть з країни. На його думку, такій ситуації не можна було допустити.

– Ще в 2014 році підприємство «Зоря» – «Машпроект» почало переживати кризу через ситуацію в країні. Чотири роки тому я наполягав на тому, щоб держпідприємство було завантаженість замовленнями від держави, зокрема в сфері модернізації газотранспортної системи. Ще в той час газотранспортна система використовувала газотурбінні двигуни та обладнання старого покоління, зараз же це обладнання вже не просто старе, воно пережило себе настільки, наскільки це можливо. У 2014 році я звертався до прем’єр-міністра України, щоб наш уряд заповнило українськими замовленнями «Зорю» – «Машпроект», налагодило роботу з іншими іноземними контрагентами, розвивало мережу співпраці з іншими державами світу. Також, спільно з заводчанами, я звертався безпосередньо і до Президента України Петра Порошенка з проектом виведення підприємства з кризи – планом реконструкції пріоритетних об’єктів газотранспортної системи України, використовуючи потужності нашої миколаївської «Зорі». Масштабна реконструкція дозволила б не тільки економити електроенергію і газ, а й створити нові робочі місця, підвищити зарплати співробітникам. Однак чотири роки – це не тільки втрата часу, але і цінних кадрів, професіоналів своєї справи, на яких сьогодні тримається вся галузь. Дуже шкода, що з різних причин багато робочих покинули рідне місто або навіть країну в пошуках кращого життя, роботи і зарплати.

Парламентарій заявив, що, хоч і прийнятий законопроект, який зобов’язується захистити оборонні держпідприємства, питання приватизації «Зорі» ще не вирішене. Якщо питання стане ребром, він буде блокувати його і не допустить розграбування підприємства і передачі в приватні руки без відома і без згоди заводчан.

– У липні Верховна Рада підтримала законопроект № 6697, який покликаний захистити оборонні підприємства країни від фінансових стягнень з боку держави-агресора. Я, як співавтор законопроекту, впевнений, що він убезпечить розвиток українських підприємств, в тому числі і «Зорю» – «Машпроект», і забезпечить їм світле майбутнє. Але не варто забувати, що питання приватизації «Зорі» ще висить у повітрі і ми будемо перебувати в підвішеному стані до виборів. Вкотре наголошую, що я проти знищення і розграбування підприємства і я проти його приватизації за спиною у заводчан. Поки я народний депутат, я буду блокувати питання приватизації «Зорі» усіма можливими для мене способами.