У Миколаєві відбувається театр абсурду і питання блокується, – Ільюк про ігнорування депутатами міськради питання «газової субвенції»

17.06.2018
ильюк_9

Понад півроку депутати Миколаївської міської ради ігнорують питання і не переводять залишок держсубвенції, яку вибив для свого міста народний депутат України Артем Ільюк, на рахунку Департаменту ЖКГ через що понад три тисячі сімей до сих пір не отримали свої безкоштовні індивідуальні газові лічильники.

В ефірі передачі «Добрий вечір» на ТРК «НІС-ТВ» Артем Ільюк заявив, що замість конструктивної роботи керівництва політпартій, прикриваючись особистими інетресамі, змушують депутатів своїх фракцій голосувати на догоду собі, блокуючи важливі для городян питання.

 – Ситуація з газовими лічильниками дійшла до абсурду ще рік тому. За часів губернаторства Миколи Круглова і Олексія Гаркуші субвенція сприймалася як подарунок з небес. Її необхідно було не тільки освоїти, а й проконтролювати результат. А зараз відбувається повне потурання і беззаконня, як у виконавчій владі, так і в депутатському корпусі. У мене накипіло настільки, що я дозволяю собі висловлювання, які б я не хотів вимовляти на адресу тих депутатів, яких знаю, з якими працював. Я розумію, що багато депутатів – заручники політпартій і їх керівництва, які, прикриваючись особистими інтересами і пропагуючи партійну дисципліну, змушують депутатів йти проти своїх виборців. Нагадаю, що це безпрецедентний випадок, коли така величезна сума була залучена на рішення проблем миколаївців. З початку року 10 мільйонів гривень очікують їх перерозподілу на рахунки Департаменту ЖКГ, це чисто технічне питання. Проведено тендера, визначений виконавець робота, вже була встановлена ​​частина. Зараз же ще три тисячі сімей чекають на своїх безкоштовних індивідуальних газових лічильників.

Як розповів Артем Ільюк, кошти субвенції – це цільові гроші, які можна витратити лише на ті потреби, на які вони були виділені спочатку:

– У Миколаєві відбувається театр абсурду і питання блокується. Робиться це під прикриттям нібито додаткового вивчення, чи можна ці кошти направити на інші потреби. Так, в місті багато проблем, які б зважилися за допомогою цих грошей, але їх не можна витратити на інші питання. Це цільові гроші, які можуть використовуватися лише на індивідуальні газові лічильники. Ми в цьому випадку не допомагаємо монополістам. Навпаки. Завдяки позиції миколаївців Верховна Рада прийняла закон, яким зобов’язала їх встановлювати індивідуальні лічильники самостійно. Ми не можемо відмовитися від тих грошей, тоді у нас заберуть субвенцію і все. Це буде на совісті тих депутатів, які не голосують. Те, що питання розподіл коштів Департаменту ЖКГ затягують, на жаль, заснований на тому, що хтось хоче подерибанити гроші миколаївців. Всі намагаються отримати вплив над грошима. Над посадами. І ніхто не думає, що від цього страждають люди. Це повне беззаконня. Виконком прийняв рішення і виніс на сесію міськради питання по лічильниках. Я звертався до всіх керівників партій, говорив з багатьма депутатами з проханням підтримати це питання. Три тисячі сімей! У мене приймальня розривається! Я не раз зустрічався з представниками 50-ти будинків. Я зараз стримую натиск, так як люди хочуть йти і брати штурмом міськраду. Так довести людей! Такого зневажливого ставлення до них ще не було. Я закликав депутатів відкинути політамбіції і проголосувати. На виконкомі не було представників «Опозиційного Блоку» і вони не голосували за це питання, але ми розуміємо, що вони становлять більшість у депутатському корпусі Миколаївської міськради і без їхніх голосів це питання прийнято не буде. Але вони всіляко намагаються піти, розповідаючи казки і плюючи в обличчя виборцям.