У «Відродженні» вимагають від Міноборони провести службове розслідування закупівлі житла для військових

04.07.2018
jnvyp5ffkurun7ndzkxfwobriuv64tw3

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає заслухати в парламенті міністра оборони України з приводу ситуації із забезпеченням житлом військовослужбовців.

Про це під час виступу у Верховній Раді заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він зазначив, що недавно був оприлюднений звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів на закупівлю і будівництво житла для військових.

У звіті зафіксовані численні порушення і зловживання – як в процесі будівництва, так і під час закупівлі житла – на суму понад 600 млн грн.

– Це майже половина коштів, виділених у 2016-2017 роках на ці цілі. Якщо планувалося придбати 2200 квартир для сімей українських військовослужбовців, то Міністерству оборони вдалося купити лише 1083. Це кричущі дані, так як в звіті прямо говориться про те, що Міністерство оборони при закупівлі підписувала недостовірні акти, збільшувало вартість незавершеного будівництва за рік в межах майже 100 млн грн. Починали з 550 млн грн, а закінчили 650 млн грн! Це в той час, коли в Україні вартість нерухомості падала, і можна було спокійно купувати житло за більш вигідними цінами і більш прагматично, – зазначив народний депутат.

Він додав, що зараз без житла в Україні залишається майже 46 тис. Сімей військовослужбовців. Віктор Бондар закликав міністра оборони відреагувати на звіт Рахункової палати і провести службове розслідування цієї ситуації.

У свою чергу народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артем Ільюк заявив, що в п’ятницю необхідно заслухати міністра оборони і почути його коментарі про звіт:

– В останній раз масово військовослужбовців забезпечували житлоплощею більше 10 років тому – тоді майже 4,5 тис. Військових отримали житло. У всі інші періоди Україна видавала від 85 квартир до максимум 2000 квартир на рік. На жаль, це ганебні цифри. Під час війни уряд і Міністерство оборони повинні переглянути свою стратегію в цьому напрямку. Тому ми вимагаємо від Міноборони перевірити використання цих коштів. Також ми хочемо заслухати в п’ятницю звіт міністра оборони, його коментар з приводу того, що він думає про звіт Рахункової палати. Забезпечення житлом українських воїнів, які сьогодні життя віддають за Україну і її майбутнє, – це престиж служби в армії і це стимул захищати своє.