У законі про реструктуризацію валютних іпотек уряд заклав умову, через яку більшість громадян не зможуть нею скористатися

12.02.2016
11069864_907958705930345_6804219136741665677_n

Соціально-важливий законопроект про реструктуризацію іпотечних валютних кредитів на практиці може виявитися «фільчиною грамотою» через одну з умов, яку уряд заклав у цей документ.

Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції «Партія «Відродження» Артем Ільюк.

«Зокрема, до мене звернувся воїн АТО, кіборг, який захищав наші позиції в Донецькому аеропорту. Він узяв валютну іпотеку для своєї сім’ї з двома дітьми, але при цьому має приватизовані з 90-х років 4 квадратних метра в гуртожитку. Однак у законопроекті уряду № 4004 написано, що іпотечне житло має бути єдиним, що є у позичальника та членів його родини за станом на 1 січня 2015 року. Навіть якщо це цілком непридатні для проживання кілька квадратів в гуртожитку чи малосімейці», – заявив народний депутат.

Артем Ільюк також наголосив, що уряд ігнорує цю важливу обставину, коли називає кількість громадян, які зможуть скористатися реструктуризацією чи прощенням боргу за цим законопроектом – 37 тисяч осіб.

«Уряд лукавить, наводячи такі цифри, тому що значна кількість оцих позичальників має у власності житло, яке не відповідає навіть мінімальним санітарним нормам у 13,65 кв м. Та все одно ця обставина буде причиною для відмови у реструктуризації їхньої кредитної іпотеки. У цьому законі ставляться фантастичні умови, коли позичальникові потрібно хіба що на машині часу повернутися на два роки назад і якось спробувати виправити ситуацію», – заявив депутат.

На думку Артема Ільюка, через вищевказану обставину, майже половина вищевказаних власників доларових іпотек не можуть розраховувати на їхню реструктуризацію.

«Вважаю, що в проекті закону повинні бути враховані ті категорії позичальників валютних іпотек, які роками перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов, маючи у власності інше житло, яке не відповідає санітарним та іншим нормам, визначеним законом», – наголосив Артем Ільюк.