Установка загальнобудинкових лічильників газу без узгодження власників заборонена!

11.01.2018
сч

сч

Уже понад місяць триває установка індивідуальних приладів обліку газу за програмою народного депутата України, голови Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артема Ільюка «Газовий лічильник в кожну квартиру». На сьогоднішній день встановлені прилади обліку в мікрорайоні Кульбакіно Корабельного району, а також у жителів вулиць Металургів, Самойловича, Океанівська, проспекту Корабелів і розпочато роботу в Інгульському районі.

Незважаючи на те, що робота триває щодня, багато жителів стурбовані чутками, що газовики зможуть відключати споживачів, у яких відсутній прилад обліку, з січня 2018 року. Нагадаємо, що в 2011 році було прийнято Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який визначив, що у кожного споживача газу повинен бути встановлений лічильник, і оплата повинна відбуватися тільки за використаний газ. Обов’язок по установці лічильників газу споживачам, які проживають в квартирах багатоповерхових будинків і приватних будинках покладався на газорозподільні компанії з чітким встановлення термінів, але не пізніше січня 2018 року. Однак, починаючи з 2016 року газорозподільні компанії замість необхідності установки лічильників газу в кожну квартиру, почали «нав’язувати» і самостійно встановлювати вузли обліку комерційного газу на будинок (так звані загальнобудинкові лічильники газу). При цьому змінювався порядок оплати за спожитий газ абонентом, у якого цей лічильник був відсутній – платив і за себе, і за «сусіда». Крім того, закон визначав, що газовики зможуть відключати газ споживачам, у яких відсутні лічильники газу, з січня 2018 року.

сч2

21 грудня 2017 року конституційною більшістю Верховної Ради України – 325 голосами був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України«Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу.

– Можу з упевненістю заявити, що люди, у яких поки відсутні прилади обліку газу, можуть зітхнути з полегшенням. Згідно прийнятого закону продовжується термін установки лічильників в квартирах і приватних будинках до січня 2021 року, – пояснив нардеп.

Крім того, він зазначив, що цим законом дається чітке визначення, що лічильники повинні бути тільки індивідуальні і вони встановлюються тільки в квартирах. Забороняється установка так званих загальнобудинкових лічильників газу без згоди співвласників багатоквартирного будинку, а відключати газ споживачам, які не дали згоду на установку загальнобудинкового лічильника забороняється.