Врятувати можуть газові лічильники: Артем Ільюк пояснив, чому українці отримали платіжки із завищеними сумами

14.12.2018
p52cozl6a6hfudgg2lwe7ggnehxffowj

Минулого тижня чимало жителів Миколаєва були вражені платіжкою за спожиті в листопаді послуги ЖКГ, у якій сума за газ виявилася невиправдано завищеною, навіть з огляду на чергове подорожчання «блакитного палива». Насамперед це торкнулося тих людей, у чиїх квартирах відсутні газові лічильники, – їм доведеться платити в півтора рази більше.

Роз’яснив ситуацію народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації Партії «Відродження» Артем Ільюк. За словами нардепа, причиною завищених сум у платіжках стала Постанова Верховного суду про скасування урядових норм споживання газу від 2016 року.

«Останніми днями моя приймальня просто розривається від скарг миколаївців! Людям принесли платіжки з сумами, яких вони не чекали. В усьому винна Постанова Верховного суду, яка скасувала рішення уряду про норми споживання газу населенням. Простіше кажучи, ми повернулися до старих норм, які розраховувалися ще 1996 року на іншу вартість газу!» – повідомив Артем Ільюк.

Парламентар має намір звернутися до уряду з вимогою вирішити питання з нормами споживання, адже це стосується мільйонів українців, змушених тепер переплачувати за газ.

«Я вже підготував звернення до Кабінету міністрів з вимогою у найкоротший термін врегулювати це питання, привести норми споживання до реальних розрахунків. Будь-які зволікання зараз виглядають як відверте грабіжництво», – повідомив народний депутат.

Як з’ясувалося, «рятівним колом» у всій цій ситуації є прилад індивідуального обліку газу – лічильник. Артем Ільюк нагадав про свою програму, за якою жителям Миколаєва повинні безкоштовно встановити газові лічильники, однак його ініціативу тривалий час блокували деякі депутати Миколаївської міськради.

«Вихід із цієї ситуації один: городянам вкрай необхідні індивідуальні лічильники! Тільки так можна убезпечити себе від різних спекуляцій на ціні за комунальні послуги, адже тоді мешканці платитимуть за єдиним тарифом виключно за ті послуги, які вони особисто отримали. Хочу нагадати, що протягом усього 2018 року я добивався безкоштовної установки газових лічильників в квартирах миколаївців! Заради цієї мети в рамках моєї депутатської субвенції було виділено понад 10 млн гривень із держбюджету. Однак Миколаївська міська рада довго не могла дати добро на реалізацію цього проекту. А зараз нам як ніколи потрібна установка газових лічильників!» – заявив парламентар.

За словами Ільюка, Верховній Раді необхідно заборонити підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Він нагадав, що нардепи групи «Партія «Відродження» зареєстрували в парламенті проект постанови №9252 щодо проведення аудиту обґрунтованості цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Я вважаю, що необхідно накласти мораторій на будь-які можливі підвищення тарифів. І впевнений, що парламент зобов’язаний розглянути це питання і підтримати його якомога швидше. Партія «Відродження» має намір домогтися від парламенту проведення незалежної оцінки, щоб зрозуміти, з якої причини в нашій країні регулярно підвищуються тарифи. Закликаю всіх колег у Верховній Раді підтримати цю ініціативу», – сказав Артем Ільюк.