Я не борюся за керуючі компанії, я борюся за людей, – нардеп Артем Ільюк зустрівся з працівниками ЖЕКу №11

23.08.2018
111_14

Ряд депутатів Миколаївської міської ради вже який місяць намагається заблокувати життєдіяльність всього міста. На всіляких засіданнях через політичні мотиви блокуються питання розподілу коштів, які допомогли б вирішити нагальні, необхідні городянам, питання. Крім цього головною темою для спекуляції став конкурс на обслуговування багатоквартирних будинків Миколаєва. З 1 вересня надавати послуги мешканцям багатоповерхівок Інгульського і Корабельного районів і мікрорайону Соляні буде нова керуюча компанія – старі неефективні ЖЕКи поступово будуть ліквідуватися.

І в той час, як в місті тривають політичні ігри і ряд політиків намагаються залишити свій вплив на ці підприємства, працівники тих самих ЖЕКів страждають через каторжних умов праці. Але, на жаль, в результаті не отримують ніякої віддачі від керівництва.

111_18

У вівторок, 21 серпня, працівники ЖЕКу №11, який входить в ЖКП «Південь» запросили до себе на зустріч народного депутата України, голови Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артема Ільюк.

Як розповіли нардепу робочі, в ЖЕКу дуже багато проблем: починаючи з затримок по заробітній платі і закінчуючи відсутністю необхідних інструментів.

– Ми дуже багато працюємо, наш ЖЕК обслуговує 128 будинків. Щоб виконувати якісно роботу, нам потрібні хороші інструменти, яких у нас немає. Чотири старих зламаних коси – весь наш інструментарій для покосу трави. Керівництво змушує рвати руками. Одна жінка не витримала такої роботи – отримала мікроінсульт. Так з людьми чинити не можна!

111_20 111_19 111_21

За словами двірників, на рік їм видають одну мітлу і пару рукавичок. Природно, такої кількості інструментів їм недостатньо, а тому доводиться або купувати мітли і рукавички самостійно, або робити їх своїми руками: зриваючи бур’ян і роблячи інструменти з нього.

– Масштаб проблем в цьому ЖЕКу колосальний. У людей просто немає сучасного інвентарю! Начальство змушує людей працювати допотопними інструментами, жінок змушують вручну рвати траву. Це нонсенс, ми живемо в 21 столітті, а тут людей тримають за рабів. Дивлячись на умови їх праці стає зрозуміло, чому вони неефективні. Справа не в людях які там працюють, а в тому, що ЖЕКи стали засобом політичних ігор. Саме політика зіграла злий жарт і перетворила ЖЕКи у видобуток для жадібних політиканів. На жаль, проблеми самих працівників їх не хвилюють, вони переживають лише за вплив, яке вони можуть отримати за допомогою ЖЕКів. Я б хотів, щоб міська влада звернула свою увагу на ці проблеми і прислухалася до того, що говорять люди! – зазначив Артем Ільюк.

111_15 111_10

Однак не тільки відсутність інвентарю заважає працівникам ЖЕКу виконувати свої обов’язки. У політичних цілях керівництво ЖКП «Південь» змушує підлеглих за свій рахунок брати відгули, щоб підтримати депутатів Миколаївської «Опозиційного Блоку» на зборах.

– Те, що я почув від працівників, повалило мене в шок. Керівництво ЖКП «Південь» здійснює прямий тиск на людей в плоть до незаконних наказів. Люди, десь вірячи керівництву, десь боячись керівництва і не знаючи закону йдуть на такі дії. Кожен такий відгул варто робочим 150-200 гривень від зарплати. Вони і так отримують самий мінімум, а такі вимоги і залякування позбавляють їх вагомої частини зарплат, – заявив народний депутат України. – Я хочу, щоб всі працівники ЖЕКів знали, що їм не потрібно боятися! Вони можуть і повинні відстоювати свої права, виходити і відкрито про них заявляти. А я буду стояти поруч і робити те, що в рамках моїх депутатських повноважень і людського ставлення. Я готовий кожному підставити своє плече, тому що, як говорив відомий літературний персонаж: «Один за всіх і всі за одного». Я не борюся за керуючі компанії, я борюся за людей!

111_17 111_16 111_12 111_22