Звіт народного депутата України, голови партії «Відродження» в Миколаївській області, Артема Ільюка, за підсумками 2017 року.

18.01.2018
178A9616

Щорічно соціологи відзначають низький рейтинг довіри до парламентаріїв, тому звіт перед виборцями – це обов’язковий етап взаємодії з городянами, вважає народний депутат України Артем Ільюк. З 2014 року на регулярній основі публікуються результати його роботи у Верховній Раді і на окрузі. Для цього використовуються всі зручні для населення формати – особисті зустрічі, публікації в друкованих виданнях та інтернет-ресурсах.

За 2017 рік до народного депутата України, голови Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артема Ільюка, звернулося 6408 миколаївців і подано 2495 письмових звернень. Проведено понад сто особистих зустрічей на території округу. В основному всі звернення миколаївців полягали в наданні матеріальної допомоги та допомоги у вирішенні проблем житлово-комунального господарства.Зроблено п’ять депутатських запитів, озвучених у Верховній Раді, подано шістнадцять законопроектів і відправлено 691 депутатське звернення з проблем округу.

Інфраструктура округу

Щодня в штаб народного депутата надходить велика кількість звернень від завідувачів дитсадками,  директорів шкіл, батьківських комітетів, головних лікарів, лікарень і простих жителів Миколаєва. На підставі цього був складений перелік робіт, які необхідно було виконати і визначена сума, скільки коштів на це потрібно. Виходячи з цього, Артему Ільюку, як народному депутату, вдалося домогтися виділення державної субвенції в розмірі двадцяти мільйонів гривень в 2017 році.

Понад п’ять мільйонів гривень вдалося залучити в місто на поліпшення матеріально-технічного стану комунальних установ та інфраструктурних об’єктів. З них майже триста тисяч гривень витрачено на капітальний ремонт ДНЗ №66, 150 тисяч гривень на виготовленні документації та реконструкцію парку по вулиці Ізмалкова, більше трьохсот тисяч гривень на капітальний ремонт мережі освітлення по вулиці О. Вишні, близько ста тисяч гривень на ліквідацію підтоплення в парку «Богоявленський», 185 тисяч гривень на капітальний ремонт дитячого майданчика по вулиці Райдужна, 43, 45, і майже п’ятсот тисяч гривень на благоустрій територій в Кульбакіно.

Близько 900 тисяч гривень було залучено до обласного бюджету для таких комунальних установ: Миколаївський обласний госпіталь ветеранів війни, Миколаївська обласна дитяча інфекційна лікарня, дитячий санаторій «Дубки», Вітівська ЦРЛ, шкіл-інтернатів №3 і №6.

Захист інтересів городян

Падіння рівня життя, погіршення соціальних стандартів, невпевненість в завтрашньому дні, і ще більша незахищеність населення провокують недовіру до всіх політичних і державних інститутів. Артем Ільюк вважає, що будучи народним обранцем має всі можливості продемонструвати зворотнє. І коли, в лютому минулого року, виконавчий комітет Миколаївської міської ради прийняв рішення підвищити побудинкові тарифи для населення в два рази парламентарій, звернувся до депутатів Миколаївської міської ради із закликом скасувати рішення виконкому міськради про підвищення побудинкових тарифів.

Не міг Артем Ільюк залишити без уваги і заяви про звільнення сорока співробітників ДП ​​«НВКГ«Зоря»-«Машпроект» які мають інвалідність. У заявах йшлося про те, що їм створили нестерпні умови роботи і змусили звільнитися. Тому народний депутат України, Артем Ільюк звернувся до начальника управління Держпраці Миколаївської області, з вимогою провести позапланову перевірку на ДП «НВКГ«Зоря»-«Машпроект» і розібратися із законністю звільнення інвалідів. У своєму зверненні він наголосив, що люди з інвалідністю можуть бути такими ж ефективними працівниками, якщо при працевлаштуванні врахувати стан їх здоров’я і уважно поставитися до підбору професії, місця роботи і робочих функцій. Було направлено звернення гендиректору ДП «НВКГ«Зоря»-«Машпроект»Костянтину Картошкіну з тим, щоб він ініціював на підприємстві службову перевірку за результатами звільнення інвалідів, і притягнув винних осіб до дисциплінарної відповідальності і сприяв у відновленні порушених прав звільнених інвалідів. Миколаївський нардеп попросив голову Миколаївської обласної ради профспілок вжити всіх заходів щодо захисту прав звільнених працівників «Зорі».

З ініціативи парламентарія так само відбувся збір підписів на підтримку проекту Закону «Про внесення змін до Закону України« Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ».

Безкоштовний лічильник в кожен будинок

Після того, як міськгаз почав установку побудинкових лічильників проти волі миколаївців Артем Ільюк взяв ситуацію в свої руки. Поки міська влада відмовчувалися, він вирішуючи конфліктну ситуацію став домагатися виділення державної субвенції близько 19 мільйонів гривень, щоб направити ці кошти на установку індивідуальних газових лічильників. Народним депутатом було подано пропозицію до проекту Закону про Державний бюджет України на 2018 рік, щоб знову передбачити окрему субвенцію з держбюджету на капітальний ремонт окремих вузлів устаткування індивідуальних лічильників газу для населення в житлових будинках Інгульського і Корабельного районів.

У 2017 році в бюджет міста Миколаєва надійшла перша частина субвенції з державного бюджету і проведена установка приладів обліку в мікрорайоні Кульбакіно Корабельного району, а також у жителів вулиць Металургів, Самойловича, Океанівська, проспекту Корабелів і розпочато роботу в Інгульському районі. Крім того, 21 грудня 2017 року конституційною більшістю Верховної Ради України – 325 голосами був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону України« Про забезпечення комерційного обліку природного газу » щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу і тепер можна з упевненістю заявити, що люди, у яких поки відсутні прилади обліку газу, можуть зітхнути з полегшенням. Згідно прийнятого закону продовжується термін установки лічильників в квартирах і приватних будинках до січня 2021 року.

Захист інтересів економічно-важливих об’єктів міста. 

На постійному контролі Артем Ільюк тримає питання приватизації містоутворюючих підприємств Миколаєва. Завдяки підтримці заводчан вже вдалося відстояти «Зорю-Машпроект» і заблокувати питання приватизації заводу у Верховній раді. Теж саме стосується і приватизації двох найбільших миколаївських портів – «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» і ДП «Миколаївський морський торгівельний порт». Народний депутат не раз підкреслював, що він завжди буде на боці портовиків, турбіністів, всіх, хто своєю нелегкою працею розвиває рідне місто і буде далі працювати проти такої урядової ініціативи.

Резонансним стало питання і про аварійність Варварівського моста. Після проведеного дослідження «Інституту комплексного проектування об’єктів будівництва» спільно з міською владою констатували, що міст знаходиться в аварійному стані.

Народний депутат України, голова Миколаївської обласної організації партії «Відродження» Артем Ільюк направив пропозицію в Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, щоб в проекті закону про Державний бюджет України на 2018 рік передбачити окрему субвенцію з держбюджету на капітальний ремонт Варварівського моста і вжити всіх дієвих заходів щодо недопущення подальшого руйнування стратегічно важливого об’єкта на півдні України.

Екологія та охорона навколишнього середовища

Екологія – це важлива складова якості життя населення. Народний депутат переконаний, що цю сферу не можна залишати без уваги. Тому, коли керівництво Миколаївської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) в рамках днопоглиблення причалів Миколаївського морського торгового порту організувало звалище токсичного ґрунту, піднятого з річкового дна, в районі яхт-клубу ДЮСОК (колишній яхт-клуб заводу «Океан» ) в Корабельному районі міста Миколаєва Артем Ільюк звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою прийняти і невідкладно зареєструвати звернення про скоєння злочинів посадовими особами Миколаївської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати по цьому зверненню про вчинення злочину досудове розслідування за вчинення дій, які мають ознаки складу злочинів, передбачених ст. 236, 238, 239, 243 Кримінального кодексу України. Крім того він звернувся до міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з проханням призупинити (скасувати) дію дозволу Міністерства екології та природних ресурсів України № 004 / 04-17 Мік від 25.04.2017р. за термінами  виконання робіт, а також питання складування ґрунту, провести перевірку законності проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії Бузького лиману, в тому числі в нерестовий період, а також здійснити перевірку наявності необхідних нормативних і техніко-економічне обґрунтування, висновків управлінь екології міста Миколаєва та Миколаївської області, правомірності і адекватності компенсаційних втрат для бюджетів всіх рівнів, і можливого збитку жителям міста Миколаєва та екосистеми в цілому.

Підтримка культурної сфери та благодійність 

За ініціативи народного депутата Артема Ільюка проведена благодійна акція «Здай кров – врятуй життя». Спільно з молодіжною громадською організацією «UP» та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих донорів України» депутати обласної ради фракції «Відродження» також стали донорами крові.

З державної субвенції також виділені кошти на розвиток ДК «Молодіжний» за які придбано два комфортабельні автобуси для гастролей молодих артистів, упорядкована територія навколо самого палацу культури. У «Молодіжному» з’явилося нове освітлення і сучасний сквер, придбано професійне музичне обладнання та якісні концертні костюми.

В кінці року проведено виставку «Миколаїв Арт Пром» на якій сім сучасних українських художників представили свої полотна і показали  велич найбільших промислових підприємств Миколаєва. Парламентарій переконаний, що подібні заходи допоможуть виховати у молоді прагнення до розвитку міста та відродженню промисловості.

«Точки дотику в будь-якій добрій справі – це єдність думок, цілей і дій великої команди людей, налаштованих на результат. Моя команда – це мої виборці, мої земляки, кожен, хто разом зі мною працює на благо рідного міста», – упевнений Артем Ільюк.